Categories: Lajme

Zyrtarët e Aeroportit të Prishtinës i detyruan qytetarët të bëjnë teste në vlerë 100 euro

Qytetarët nga Kosova po ballafaqohen me jo pak probleme kur po duan të udhëtojnë në shtetet e ndryshme të botës.

Ditë më parë udhëtarëve të linjës Prishtinë-Londër, zyrtarët e Aeroportit të Prishtinës i kanë kërkuar atyre që përveç testeve që posedojnë, patjetër të bëjnë teste edhe në laboratorin që është afër Aeroprtit, ku një test i tillë kushton deri 120 euro.

RadioTelevizioni i Kosovës raporton se nga laboratori “Aviceca” që gjendet afër Aeroportit e kanë pranuar se qytetarët kishin kryer teste atë ditë, transmeton Reporteri.net.

Nga Aeroporti i Prishtinës thonë se fajtor është kompania pasi duhet të njoftohen pasagjerët për rregullat e reja në vendet ku do të udhëtojnë dhe udhëtarët kanë të drejtë të ankohen.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

7 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago