Categories: Lajme

Zogaj: Liburn Aliu e Hysen Durmishi në ‘luftë speciale’ me Albin Kurtin

Njohësi i cështjeve politike, Petrit Zogaj, ka komentuar aksionin e Njësisë Speciale për arrestimin e të përfshirëve në ryshfet për ndërtimet në Brezovicë,

Zogaj, përmes një postimi në Facebook, tha se ky skandal po i duket interesant, për shkak se këtë aksion po e bën Ministria e Ambientit, Liburn Aliu dhe Hysen Durmishi.

“Skandali me ndertimet ne Brezovice po me duket interesant, jo pse Surroi eshte bashkepartner ne kompani me te akuzuarin per dhenie te ryshfetit, por se kete po e ben Ministria e Ambientit, dmth po e bejne Liburn Aliu dhe Hysen Durmishi. E keta te fundit, po duket qe jane ne nje “lufte speciale” me Albini dhe afersine e tij me Surroin ne ceshtje te dialogut’’, shkroi Zogaj.

Ai tutje tha se pushteti i madh po i bën kundërshtarë edhe Albinin e Liburnin.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

2 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

6 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

10 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

11 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

11 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

12 orë ago