Categories: Kulturë

“Zgjoi” do të hapë Festivalin e Filmit në Zagreb, në garë për çmimin kryesor

Festivalet e filmit tanimë janë bërë diçka e zakonshme për filmin “Zgjoi”, tani ekspedita e tyre do të vazhdojë në shtetin e Kroacisë në Zagreb.

Edicioni i sivjetmë i Festivalit të Filmit në Zabgreb sjell filma të shpërblyer dhe filma që tashmë janë testuat nëpër festivale prestigjioze. Nuk mungon as “Zgjoi”.

Filmi “Zgjoi” do të hapë festivalin që do të mbahet nga 14 deri më 21 nëntor, e ky film madje është në konkurrencë në garën kryesore.

Përmes një njoftimi në llogarinë zyrtare në Instagram, filmi “Zgjoi” njoftuan se do të marrin pjesë në Festivalin e Filmit në Zagreb.

Ata kanë bërë thirrje që të mos e humbasin këtë mundësi për të shikuar kandidatin e Kosovës për “Oscars”.

“Zgjoi”, fituesi i trefishtë në Festivalin e Filmit në Sundance, shfaqet të dielën e 14 nëntorit nga ora 20:00 dhe më 21 nëntor nga ora 18:30.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

3 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

7 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

13 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago