Categories: Lajme

Vuçiq ironizion me reduktimet e rrymës në Kosovë: Po e shoh se edhe unë paskam faj

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke komentuar raportimet se Serbia është fajtore për krizën energjetike në Kosovë, ka thënë se nuk i ka problem kritikat që i adresohen atij lidhur me këtë çështje.

Duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve në Novi Pazar, Vuçiq ka thënë me ironi që ka arritur në përfundimin se “ai është fajtor për mungesën e energjisë elektrike në Kosovë”, raporton Kosovo-Online.

“Nuk e kam problem të kritikohem pa marrë parasysh se për çfarë ose nga kush vjen, sepse besoj se në fund rezultatet dhe puna fitojnë gjithmonë”, përfundoi ai.

Ndryshe ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, në një konferencë për media ditë më parë, ka thënë që fajtore për krizën e energjetike është edhe Serbia, e cila sipas saj e ka bllokuar linjën energjetike.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

7 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago