Categories: Kulturë

Vuçiç e quan “armike të shtetit” – Tepiç: “Kur je njëherë kriminel, mbetesh gjithmonë kriminel”

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nënkryetaren e Partisë për Liri dhe Drejtësi , Marinika Tepic e quajti “armlke e shtetit” dhe e ofendoi mbi baza nacionale duke e “cilësuar” si rumune.

Kjo e fundit kësaj akuze të Vuçiç, iu përgjigj se “kur je njëherë krl.minel, mbetesh gjithmonë krl.minel”.

Vuçiç hodhi akuza të rënda duke thënë se “Tepiç nuk ka lënë gjë pa bërë kundër shtetit” dhe vazhdoi të fliste mbi baza “kombëtare” të saj.

Ndërkaq i menjëhershëm ishte reagimi i bartëses së listës së koalicionit opozitar.

“Vuçiç vazhdon të mbjellë gjak të keq mes njerëzve. Mua më deklaron armike të shtetit pas bashkimit të opozitës, por edhe prindërit e mi”, shkroi ajo në Twitter.

“Ai dërgoi drejtorin e tij të Televizionit Pink këtë mëngjes. Përndjekësi është në gjumë, por unë jo. Ne po dërgojmë 100 për 1 në histori. Kur je njëherë krlminel, mbetesh gjithmonë krlminel”.

Marinika Tepiç, është përzgjedhur bartëse e listës në Zgjedhjet Parlamentare që mbahen në prill në Serbi, pasi u arrit koalicioni mes tre partive më të mëdha opozitare.

Partia për Liri dhe Drejtësi, Partia Popullore dhe Partia Socialdemokrate u bënë bashkë në garën kundër Vuçiç.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

2 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

6 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

11 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

12 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

12 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

13 orë ago