Categories: Lajme

Vucic dhe Zaev në Tiranë priten të vendosen në hotelin ku kishin qëndruar ish-pjesëtarë të UÇK’së

Presidenti i Serbisë Aleksander Vucic dhe kryeministri maqedonas Zoran Zaev, sonte pritet të vendosen në hotelin “Rogner”, hotel ky në të cilin gjatë luftës kishin qëndruar ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Aty gjenden edhe patrulla të policisë, ndërkaq krerët e këtyre dy shteteve sonte paraprakisht do të priten në Elbasan, ku do të darkojnë bashkë me kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramën.

Nesër në mëngjes rreth orës 9 pritet të nisë takimi trepalësh për Ballkanin e Hapur.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme është zhvilluar protestë kundër kësaj nisme.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

13 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago