Categories: Lajme

Vëllai i Armend Mujës: Nëse shkohet në zgjedhje të reja, ky kandidat e rrezikon Albin Kurtin

Deputetë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës kanë filluar të kërkojnë zgjedhje të reja.

“Ngërçi do të zgjidhej me zgjedhje të reja dhe me qenë se kemi hy në një krizë të njëpasnjëshme të Kuvendit të Kosovës si duket mazhoranca është në krizë të thellë. Pas 14 nëntorit po shohim që nuk e kanë vullnetin me qeverisë dhe me qenë prezent në Kuvend. Nuk janë as ministrat as deputetët. Kjo mazhorancë i ka dy drejtime, ose duhet ta kthej mandatin të populli ose duhet me qeverisë vendin. Këta janë duke abstenu”, ka thënë kryetari i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri.

E Gazmend Muja, vëllai i deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, përmes një postimi në facebook, ka shkruar se kandidati që do ta rrezikonte Albin Kurtin është kryetari i sapo zgjedhur i Komunës së Mitrovicës nga radhët e PDK-së, Bedri Hamza.

“Shkuarja eventuale në zgjedhje të parakohshme siç po kërkohet nga disa politikan-kryesisht të PDK-së, nënkupton që Mitrovica do duhej të shkonte prape në zgjedhje të jashtëzakonshme!-sepse Bedri Hamza do duhej të jetë kandidat për Kryeministër të Kosovës nga PDK-ja. Përndryshe nuk ka ndonjë kandidat serioz që do ta rrezikonte Kurtin!”, ka shkruar Gazmend Muja.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

5 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

9 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

15 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago