Categories: Lajme

Vëllai i Armend Mujës: Hashim Thaçi është zgjidhja e problemit me krizën e rrymës

Gazmend Muja, që është vëllai i deputetit të VV-së, Armend Muja, ka thënë se zgjidhja e problemit të rrymës në Kosovë sipas tij është ish-presidenti Hashim Thaçi.

Ai ka rikujtuar faktin se sot pas 10 vitesh rikthehen reduktimet në Kosovë, duke vënë në pah paralajmërimin e KEDS-it të bërë gjatë ditës së sotme, shkruan lajmi.net.

“Pas 10 vjetësh rikthehen reduktimet e energjisë elektrike në Kosovë! Zgjidhja e problemit”, ka shkruar ai duke publikuar një foto me Thaçin.

Ndryshe, për krizën që ka kapluar Kosovën dhe rikthimin e reduktimeve kanë shkruar edhe mediat botërore. 

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

5 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

9 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago