Categories: Lajme

U kthyen nga Londra për të luftuar krah UÇK-së, tre luftëtarët tregojne përvojat e tyre

Arientin Abdyli, i cili tani udhëheq një emision në Klan Kosova FM, dhe Arsim Rexha, rrëfyen historinë e tyre të para 23 viteve, kur u kthyen nga Londra në Kosovë, për të ndihmuar Ushtrinë Çlirimtare në luftën ndaj okupatorit serb.

Në Ora Shtatë foli edhe Ridvan Tahiri, i cili u njoh me Arin dhe Cimin në vijën e frontit.

Tani Ridvani punon në poligon për gjuajtje, dhe aty u vizitua nga Ari dhe Cimi, ku të tre së bashku rrëfyen përvojat e tyre që nga lufta e deri më tani.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago