Categories: Lajme

Tirana mbulohet me flamuj serbë në pritje të Vuçiqit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot e pret në takim presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me të cilin do të bisedojë rreth nismës “Open Balkan”.
Në pritje të presidentit serb, rrugëve të kryeqytetit shqiptar po valëvitet flamuri i Serbisë.

Përveç pritjes shtetërore që do t’i bëhet, Vuçiq do të pritet në Tiranë edhe me një protestë.

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka paralajmëruar se protesta kundër Vuçiq dhe Ballkanit të Hapur do të fillojë në orën 16:00.

Në Tiranë sot do të shkojë edhe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, në kuadër të agjendës së “Ballkanit të Hapur”.

Punimet e këtij samiti do të zhvillohen në një hotel në qendër të Tiranës, ndërsa në orët e pasdites është paralajmëruar një konferencë për shtyp e liderëve të tre vendeve.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

3 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

5 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

11 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

11 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago