Categories: Lajme

‘Shpesh menoj me vjerr veten’: Ish-ushtari i UÇK-së që 21 vite në kushte të mjerueshme

Ish ushtari i UÇK-së, Nexhat Brahimaj tash e 21 vite jetonte në kushte të mjerueshme.

Por, së fundmi ai dhe familja e tij janë bërë me shtëpi nga njerëz bamirës. Mes lotësh, ai ka rrëfyer për vështirësitë që ka pasur në jetë, duke menduar shpeshherë edhe tiu jap fund vuajtjeve

“Qe 21 vite jam në rrugë. Kur mora lajm se kanë marrë iniciativë, mbeta pa fjalë. Qe 21 vite mua më kanë humbur shpresat krejt. Nuk kam besuar që ka njerëz që bëjnë edhe për mua diçka. Jam vet i pesti në familje”, rrëfen ai ndër të tjera.

Ai thotë se shteti i Kosovës ka bërë shumë pak për veteranët e luftës.

“Unë vet i pesti me 170 euro tash e 21 vite jetoj me qera. Shpesh herë mu ka mbush mendja sikur shokët me vjerrë vetën, por thosha hajt hatri i fëmijëve po duroj. Mu ka lodhë me shpirt e me krejt. Unë dal mbledhi hekra e lemenka për fëmijët e mi. Nëse është nevoja trupin e dha për ta”, ka rrëfyer ai në ATV.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

7 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago