Categories: Lajme

Sekuestrohen veturat e ish-kryetarit të Shtërpcës, Bratislav Nikoliq

 

Në aksionin e Policisë së Kosovës në rajonin e Ferizajt lidhur me ndërtimet pa leje në Brezovicë janë arrestuar 10 persona, në mesin e tyre edhe ish kryetari i komunës së Shtërpcës, Bratislav Nikoliq.

Pas arrestimit të tyre mësohet se janë sekuestruar edhe veturat e Nikoliqit, një xhip dhe një BMW. Ndryshe, në aksionin e sotëm janë arrestuar 10 persona si dhe është sekuestruar shumë e madhe parash.

Ndryshe, në aksionin e sotëm janë arrestuar 10 persona si dhe është sekuestruar shumë e madhe parash.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

6 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago