Categories: Lajme

Sami Kurteshi nuk ka “haber” për koalicionin VV-PDK në Gjilan: Me PDK paskan bo a?

Anëtari i KQZ-së nga radhët e VV-së, Sami Kurteshi, e ka komentuar marrëveshjen e partisë së tij me PDK-në në Gjilan.

I pyetur nga gazeta Blic, Kurteshi ka thënë po dëgjon për herë të parë për këtë koalicion.

“Po a? Me PDK-në paskan bo a? Shumë mirë, prej juve po dëgjoj,” ka thënë Kurteshi, derisa ka shtuar se nuk ndodhet në Kosovë.

Kurteshi ka shtuar se koalicion ka mundur të arrihet edhe me parti të tjera, duke përmendur edhe Lista Srpskan.

“Më mirë me partitë shqiptare se sa me Listën Serbe. PDK, LDK, AAK, kushdo qoftë,” është shprehur ai.

Riad Rashiti, ushtrues i detyrës së kryetarit të PDK-së në Gjilan tashmë ka konfirmuar p se kanë arritur marrëveshje me Vetëvendosjen për të bashkëqeverisur.

PDK ka kërkuar 4 drejtori dhe njërën nga pozitat, atë të kryesuesit të Kuvendit Komunal ose nënkryetarit të komunës.

Mbledhja për zgjedhjen e kryesuesit do ë mbahet në ora 15:00.

admin

Recent Posts

Asambleisti i VV’së në Gjilan: Thuaj JO, shtrenjtimit të rrymës

Asambleisti i Vetëvendosjes (VV), në Gjilan, Blerim Haziri ka dalë kundër propozimit për shtrenjtim të…

2 orë ago

Serbët në veri edhe jashtë ngrohen me nxemje me rrymë

Qytetarët serb në Mitrovicën e Veriut janë duke u ngrohur edhe në ambiente të jashtme…

6 orë ago

Driton Selmanaj “shpërthen” ndaj Qeverisë Kurti: Nëse nuk i ndalim me kohë, nesër do jetë vonë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka komentuar situatën me shtrenjtimin e energjisë…

7 orë ago

Shpërthimi i variantit Omicron në Kosovë, Ambasada gjermane: Terminet e caktuara për viza mund të anulohen apo shtyhen

Javët dhe ditët e fundit në Kosovë ka pasur rritje të madhe të rasteve të…

1 ditë ago

Driton Selmanaj: Fyerjet e njerëzve të VV-së ndaj Grenellit do të sjellin pasoja

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se qasja e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj ish emisarit…

1 ditë ago

Sa fitoi Kosova që nuk e lejoi mbajtjen e referendumit

Nga Lista Serbe paralajmëruan masa ndaj Kosovës në rast se në Prill nuk do u…

2 ditë ago