Categories: Lajme

Ramush Haradinajt: Ku i kishin mendtë Kurti e VV?

Ish kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar krizën me energji në vendin tonë duke shtruar pyetjen se “ku i kishin mendtë Kurti e VV”.

Haradinaj këtë pytje e ka bërë duke u bazuar në disa prej projekteve ndaj të cilave Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur mospajtime.

Haradinaj ka përmendur projektin “Contour Global” që kapte vlerën e 1.2 miliard dollarë investime.

Poashtu edhe projektin e investimit të gazit, ndaj të cilit qeveria Kurti ka shprehur dyshime për të pranuar.

admin

Recent Posts

Eskalon Kimete Berisha: Albin Kurti është indirekt Rankoviqi i ditëve tona

Analistja Kimete Berisha ka shpërthyer në akuza në drejtim të Qeverisë Kurti, ajo me anë…

7 minuta ago

Rikthehen reshjet e borës dhe acari

Moti i qëndrueshëm që po mbretëron ditën e mërkurë, mbetet edhe ditën e enjte, me…

48 minuta ago

Asambleisti i VV’së në Gjilan: Thuaj JO, shtrenjtimit të rrymës

Asambleisti i Vetëvendosjes (VV), në Gjilan, Blerim Haziri ka dalë kundër propozimit për shtrenjtim të…

3 orë ago

Serbët në veri edhe jashtë ngrohen me nxemje me rrymë

Qytetarët serb në Mitrovicën e Veriut janë duke u ngrohur edhe në ambiente të jashtme…

7 orë ago

Driton Selmanaj “shpërthen” ndaj Qeverisë Kurti: Nëse nuk i ndalim me kohë, nesër do jetë vonë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka komentuar situatën me shtrenjtimin e energjisë…

8 orë ago

Shpërthimi i variantit Omicron në Kosovë, Ambasada gjermane: Terminet e caktuara për viza mund të anulohen apo shtyhen

Javët dhe ditët e fundit në Kosovë ka pasur rritje të madhe të rasteve të…

1 ditë ago