Categories: Lajme

Qollaku: E çuditshme mënyra e ndërrimit të komandantit të FSK-së

Gjenerali i pensionuar, Esat Qollaku, vlerëson së ndërrimi i komandës së Forcës së Sigurisë së Kosovës është bërë në mënyrë të përshpejtuar.

“Më duket se si ka ndodhur ky ndërrimi i komandantit është pak u çuditshëm sepse nuk është bërë sipas procedurave të FSK-së dhe asnjë ushtrie përreth nesh. Jemi ushtri e re por duhet marrë parasysh që Kosova ka rregulloret e veta. Është dashur të bëhet me ceremoni ushtarake dhe të përcillet nga mediat ndërrimi i komandës”, është shprehur Qollaku.

“Jam përkrahës së Bashkim Jashari të jetë në krye të Ushtrisë së Kosovës. Më duket që është bërë pa u kryer mandati i dytë i Rrahman Ramës. Rama nuk e ka merituar që kjo të bëhej me ceremoni aq modeste. Ai nuk e ka merituar një gjë të tillë. Është dashur që edhe Jasharit t’i përgatitet një ceremoni e mirë”.

Qollaku më tej ka thënë se ndërrimi i Komandantit të FSK-së është vendim politik i pamenduar mirë.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

1 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

5 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

10 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

11 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

11 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

12 orë ago