Categories: Lajme

Qeveri ma t’mirë kurrë s’ka me pasë”/ Çun Lajçi flet për arrestimin e ryshfetxhinjve dhe haraçegjinjve

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, thotë se qeveri ma të mirë sesa kjo qeveria Kurti kurrë s’ka me pasë.

Kjo për shkak se, sipas tij se po burgosen ryshfetxhinjtë dhe haraçexhinjtë.

Lajçi në një postmi në facebook, shkruan edhe për një pushtetar që sipas tij, ishte gjithçka për 20 vjet, e tash ka mbetur pa pushtet i cili ka thënë se qeveri ma të poshtër se kjo s’ka me pasë ma.

Reagimi i plotë:

Telalli

Nji analiste, që s’e mora vesh çka ishte e pse ishte, kishte shkrua ”kosovarët po asimilohen në arab”!

Nji protestues, që s’njeh tjetër anmik pos Albinit, i vjerri do batanie para Qeverisë dhe s’di, e ndrroi flamurin e vet a Qeverisë ia nxiu fytyrën?

Nji pushtetar, që ishte gjithçka për 20 vjet, por që tash ka mbetë pa nishanat e pushtetit, bani be se Qeveri ma t’poshtër se kjo s’ka pasë e s’ka me pasë!

Nji ministreshë tha rrini n’terr se ndoshta nxeheni n’krevet e na e shtoni kombin!

Artisti i vuni kapak: kosovarët janë veç dardan e nuk bahën turq as katolik, por shqiptarë qyshë i bani nana!

Rrini shlirë se s’vonon e vjen pranvera e dielli ka me rrezitë edhe pa rrymë e Serbia ka me na njoftë edhe pa asociacionin!

Vallahi deri sa ryshfetxhijtë e haraçxhijtë po futën n’biruca, Qeveri ma t’mirë kurrë s’ka me pasë!

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

7 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago