Categories: Lajme

Qemajl Aliu pranon detyrën e kryetarit të Shtimes

Të mërkurën edhe zyrtarisht është bërë pranim-dorëzimi i detyrës së kryetarit të Komunës së Shtimes.

Kryetari i deritashëm i Shtimes, Naim Ismajli  ia ka dorëzuar mandatin  kryetarit të ri, Qemajl Aliu.

Me rastin e dorëzimit të mandatit, Ismajli  e ka uruar Aliun dhe bashkëpunëtorët e tij, duke i’u uruar shëndet dhe suksese në drejtimin e komunës dhe në vazhdimin e realizimit të programit dhe projekteve në të mirë të qytetarëve të Komunës së Shtimes.

Ndërsa kryetari i zgjedhur i Komunës së Shtimes, Qemajl Aliu, e ka falënderuar Ismajlin për punën e deritanishme të qeverisjes së Komunës së Shtimes.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago