Categories: Lajme

Përplasen mes vete anëtarët e grupit Kumanova, akuzohet komandant Malisheva për vjedhje të parave

Pjesëtari i grupit të Kumanovës, Rufki Dogani, ka thënë se nuk është në dijeni se ku shkojnë paratë të cilat mblidhen për ta, nga komandant Malisheva, Muhamet Krasniqi.

Ai thotë se ka marrë vetëm 350 euro dhe 1800 Franga nga paratë e mbledhura të emër të grupit Kumanova.

“Unë, Rufki Dogani, pjesëtar i grupit të Kumanovës, nga fondi që e kanë pas Komandant Malisheva, Muhamet Krasniqi nga ky fond unë i kam marrë vetëm 350 Euro dhe 1800 Frang dhe unë më nuk kam marr para nga ky fond qe 2 vite e gjysmë dhe nuk kam dijeni ka po shkojnë parat që mblidhen për neve nga ky fond, ku po i dërgon Komandat Malisheva ato para që mblidhe në emër të grupit Kumanova”, ka shkruar ai.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago