Categories: Lajme

Përmblodhi Sali Berishën: Mediat në Tiranë i thurin lavde Imer Mushkolajt

Në një debat të gati dy viteve më parë, po në një TV në Kosovë, Sali Berisha akuzonte Hashim Thaçin se kishte dashur të shiste Kosovën.

Ndryshe nga kolegët e Tiranës, që kur flet çdo lloj marine Berisha, rrinë e hapin sytë si guakë, Mushkolaj iu përgjigj Berishës së ne fakt, njeriu që ka dashur të shesë trojet shqiptare, është pikërisht ai, Sali Berisha, që e ka të faktuar me dokumente se i fali detin Greqisë.

Më pas Mushkolaj i kujtoi Berishës se është përgjegjës për zhdukjen e biznesmenit Remzi Hoxha.

Berisha e humbi toruan nga akuzat, pasi nuk është mësuar t’ia përplasë njeri të vërtetat në sy, dhe u largua nga linja, duke lënë emisionin në mes.

E njëjta skenë është përsëritur edhe këtë të premte, kur Berisha po iu tregonte shqiptarëve të Kosovës se si është dhunuar nga Edi Rama më 21 janar të 2011 dhe nga Lulzim Basha më 8 janar të 2022.

Gënjeshtër para së cilës një gënjeshtar normal nuk mund të heshtë, sidomos kur je para një njeriu që ka vrarë qytetarët e vet për të mbajtur pushtetin.

Dhe Imer Mushkolaj këtë ka bërë.

Asnjë heroizëm në fakt, thjesht detyrën e gazetarit, duke i kërkuar Berishës të përgjigjet për qytetarët që ka vrarë në Gërdec, më 21 janar, për të mos harruar pastaj viktimat e ’97-s.

Gjë që në Tiranë, për turpin e tyre, nuk e ka bërë asnjë gazetar, ndërsa Berisha tregon çdo herë që shfaqet nëpër emisione, ndonjë version të ndryshëm të krimeve dhe korrupsionit të tij.

Nuk e bëjnë, se në fakt shumica prej tyre janë të kapur dhe s’flasin dot, si ata, si pronarët e tyre.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

3 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

7 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

13 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago