Categories: Lajme

Përdhoset flamuri kuq e zi në Maqedoni e Veriut/ Shqiptari: U vraftë buka… (Foto)

Maqedonia e Veriut- Ish-kandidati i pavarur për komunën e Kërçovës, Fatmir Limani ka nxjerrë një foto të flamurit shqiptar në fshatin Kollare në Maqedoninë e Veriut.

Krahas fotos, ai shpjegon se flamuri kuqezi është përdhosur dhe i është thyer shtiza, duke mos i kursyer as mallkimet kundrejt tyre.

Reagimi i plotë:

FLAMURI! O’FLAMUR GJAK, O’FLAMUR SHKABË. O’VËND E VATËR, O NËNË E BABË! Flamuri nuk është për Qibar, por u takon Familjeve të sakrificës së madhe ngase vetë Ata, i njohin vlerën. Mos e vendos kur s’di ta mbajshë dhe s’ke forcë ta mbrosh. Por kështu ndodh kur vendoset flamuri, për t’u ngritur në pozita! Flamuri nuk është copzë lecke e lyer me ngjyrë të kuqe, por është simbol i larë me gjakun e Dëshmorëve. U vraft buka që kapërdini nga duarët e Atyre që flijuan jetën, për të patur pozita! U verboftë drita e diellit të lirisë që u sollën Ata që treten në varre!

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago