Categories: Lajme

Parashikimi i Hotit: LDK shpejtë do të kthehet në qeverisje, këtë po e kërkojnë qytetarët e Kosovës

Dallimi i votave ndërmjet 14 shkurtit dhe zgjedhjeve lokale, ku VV humbi një përqindje të madhe të tyre, Avdullah Hoti po e sheh si mundësi të mirë që LDK të kthehet në Qeveri, raporton Gazeta Blic.

Sipas tij, ky ndëshkim që ndodhi në zgjedhjet lokale për partinë në pushtet- VV, është sinjali më i mirë që qytetarët e Kosovës e duan LDK-në në krye të qeverisë.

“Në asnjë qeveri nuk ka ndodhur që për pak muaj të humbin kaq shumë vota. Dhe ky rezultat na bënë të besojmë e shpresojmë se për një kohë shumë të shkurtër LDK do të kthehet në krye të Qeverisë”, vlerësoi ai në një intervistë për “Blic Interview”.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

5 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

9 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

15 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago