Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me përgjegjësi ekzekutive është për shkëmbim…

2 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga shoqëria civile. Aty veçse ka…

3 ditë ago

Pas SHBA-së, ky është shteti që po tërheq familjet e stafit diplomatik nga Ukraina

Autoritetet kanadeze kanë njoftuar se po tërheqin familjet e diplomatëve të tyre në Kiev për shkak të vendosjes së ushtrisë…

3 ditë ago

Ushtria e Kosovës në pritje të 40 aeroplanëve të dorës nga SHBA-ja

Forca e Sigurisë së Kosovës do të pajiset së shpejti me 40 aeroplanë të veçantë nga Shtetet e Bashkuara të…

3 ditë ago

NATO-ja i bën gati anijet dhe aeroplanët luftarakë për Rusinë

Aleanca e NATO-s ka thënë se aleatët i kanë vendosur forcat në gjendje gatishmërie dhe kanë dërguar aeroplanë luftarakë dhe…

4 ditë ago

Nën qeverisjen e Kurtit, Kosova u ngrit për 17 vende në Iuftën kundër korrupsionit

Kosova ka shënuar përparim të lehtë në luftën kundër korrupsionit, duke u vlerësuar me 39 pikë – tri më shumë…

4 ditë ago

Droni spiun i NATO’s, qëndron 30 orë në ajër në një lartësi deri në 18 kilometra

Aleanca ushtarake e NATO’s sapo ka marrë në dorëzim dronin e parë spiun të quajtur Global Hawks. Ky mjet do…

4 ditë ago

Kusari: Opozita s’po ofron zgjidhje për krizën energjetike

Ushtruesja e detyrës së shefit të Grupi parlamentar të LV-së, Mimoza Kusari-Lila, e ka vlerësuar si të paarsyeshme seancën e…

5 ditë ago

Rama: Presidenti i ardhshëm mund të jetë dikush jashtë territorit të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama i shtyu deputetët e PS-së të mendojnë për kandidatura të mundshme për postin e presidentit të Republikës,…

5 ditë ago

Milaim Zeka: Baton Haxhiu do të shpallet non-grata nga SHBA-të, ja arsyet

Gazetari Milaim Zeka në një paraqitje në Top Channel ka thënë se gazetari kosovar Baton Haxhiu do të shpallet "non-grata"…

5 ditë ago