Categories: Lajme

“Nuk jemi milionerë si Xhavit Haliti”/ Gjashtë mërgimtarë japin 30 mijë euro për zbulimin e sulmit në Gllogjan

Për zbulimin e kësaj vrasje tashmë gjashtë mërgimtarë janë zotuar se do të japin edhe 30 mijë euro të tjera.
Në mbrëmjen e 26 nëntorit, tre persona mbetën të vra rë, në mesin e tyre dy nxënës dhe shoferi i autobusit, pas një sulmi me kallashnlkov në drejtim të autobusit në afërsi të fshatit Gllogjan të Deçanit.

Nga ky incident i plagosur mbeti edhe një person tjetër, nxënës, i cili është operuar në Spitalin e Pejës dhe gjendja e tij është stabile.

Policia dhe Prokuroria ende nuk kanë arritur që të zbulojnë autorin ose autorët e krimlt të trefishtë, ndërkohë që Qeveria e Kosovës ka ofruar 20 mijë euro shpërblim për këdo që jep informacione rreth këtij krimi.

Për zbulimin e kësaj vrasje tashmë gjashtë mërgimtarë janë zotuar se do të japin edhe 30 mijë euro të tjera.1

Detaje për këtë shumë parash ka dhënë ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.

Ai tash jeton dhe punon në perëndim ka treguar se së bashku me shokët e tij, do të japin nga 5 mijë euro për zbuluesin e kësaj vepre makabre, që ndodhi në Gllogjan.

Ai thotë se nuk janë milionerë si Xhavit Haliti, por janë në dispozicion që të japin këtë shumë.

“Ne nuk jemi milionerë, nuk i kemi as dy tre milionë euro si Xhavit Haliti, e as nuk kemi para sikurse pushtetet e kaluara. Edhe pse shpesh nga disa pseudo gazetarë përbuzemi ne që jetojmë në mërgim me emra neveritës, ne jemi zotuar të japim këtë shumë. Ne jemi gjashtë veta dhe do t’i dhurojmë nga 5 mijë euro secili”, tergon Miftari.

“Pra, ne jemi një grup shokës që jemi puntorë në fabrikë, dhe i kemi 30 mijë euro në dispozicion në çdo kohë për këtë rast të rëndë që të zgjidhet sa më shpejt. Fëmijët tanë, nxënësit, djemtë dhe vajzat tonë nuk do t’i vret kurrë askush pa e marr dënimin e meritur”, përfundon Miftari.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago