Categories: Lajme

Njazi Thaçi: Nuk mbahet KEK-u me pensionista të dështuar, na morët në qafë o burra

Ish-drejtori i KEK-ut, Njazi Thaçi ka reaguar pas krizës energjitike që ka kapluar Kosovën, ku i gjithë vendi po përballet me reduktime të rrymës.

Thaçi përmes një shkrimi në Facebook tha se ‘KEK-u nuk mbahet me pesionista të dështuar’.

Sipas tij, në KEK, drejtorat shesin autoritet tek punëtorët, ndërsa gjunjëzohen para pushtetarëve.

“Nuk mbahet KEK me pensionista te deshtuar. Me drejtora qe shesin autoritet tek punetoret e gjujnezohen para pushtetareve. Me servila qe i jane zvarritur secilit politikan e parti politike qe ka qene ne pushtet. KEK ka shume eksperta te zot e puntore te vyshem, vetem duhet me i perkrah dhe me ju dha motive. Na moret ne qafe o burra!”, shkroi Thaçi.

Njazi Thaçi u shkarkua në prill të vitit të kaluar nga Bord i Përkohshëm të KEK-ut të emëruar nga kryeministri Albin Kurti.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

7 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago