Categories: Lajme

“Ne kemi ardhë në Qeverisje për me ua ndalë hajninë jo fjalën e lirë”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se kanë ardhur në Qeverisje për ta ndalur h ajninë në vendin tonë. Ai tha, se prokuroria duhej të merrej me kri met, por sipas tij, prokuroria s’po merret me këtë.

“Së pari, ne nuk duam t’ia ndalim fjalën askujt, askush asnjëherë s’do të ia ndalë fjalën, ne do tua ndalim hɑjninë. Ne kemi ardhë në Qeverisje për me ua ndalë hɑjninë, jo fjalën e lirë. Folni sa të doni, seanca shpesh sa të mundeni, s’ka kurrfarë p roblemi.

Është ίnteresante, qysh njerëzit që vazhdimisht e marrin fjalën ɑ nkohen thotë që nuk ka liri të fjalës, ai që s ka lίri të fjalës, flet tjetër kush për to”, tha Kurti. Tutje, Kurti në seancën që po mbahet në Kuvend, tha se Kosova ka elemente të kapjes së shtetit, gjersa shtoi se për këtë arsyeje nuk punon Prokuroria.

“Tjetra, natyrisht, që prokuroria do duhej të merrej me krlmet, po çka të bëjmë kur s’po merret, ne duam shtet të së drejtës, prokuroria duhet t’i gj urmojë, h ulumtojë, ngrίt aktakuza për krί mίnelë, por s’po e bën. Shteti jonë ka e lemente të kapjes së shtetit, prandaj s’punon prokuroria. Në Kosovë ka vende të punës që edhe mos të punohet. Në Kosovë ka njerëz që paguhen dhe s’punojnë”, shtoi Kurti në Kuvend.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

7 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago