Categories: Lajme

Musliu për Kurtin: S’ka lënë njeri pa ia keqpërdorë, linçu e akuzu familjen

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, se nuk ka lënë njeri pa linçuar, përdorur e akuzuar për punësime familjare, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas saj, Kurti ia ka persekutuar familjen çdo zyrtari publik në vend.

“Ma s’ka mbet koment për këtë qeverisje. Nuk e di e di se çfarë ka bërë mirë, që thonë e ka ba qita mirë e të mos merremi me këto skandalet në të gjitha nivelet e qeverisjes. Thoni këtë e ka bërë mirë dhe unë e mbështes. Ju e dini se nuk ka lënë njeri pa ja përdor familjet, pa ja linçu, pa ja keqpërdorë se jo përdorë, pa ja bullizu, pa ja akuzu, çka dush thuj. Ja ka persekutu familjen çdo zyrtari publikë ne vend dhe sot, çka po ban ky ndryshe”, ka thënë Musliu.

Deputetja e PDK-së, tha se qeveria “Kurti”, për çdo ditë po përflitet për punësime familjare, keqpërdorime e keqmenaxhim.

“Për çdo ditë kemi raport për punësime familje, keqpërdorime, keqmenaxhime. Gjema një gjë që ka bërë mirë. Ky ka shkuar në çdo ministri i ka bllokuar ministritë me 2-3 vetë sepse këta janë njerëz të pabesë dhe nuk ju besojnë zyrtarëve. Administrata nuk është e Albin Kurtit e as nuk ka qenë e PDK-së dhe LDK-së”, tha ajo në T7.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

7 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

13 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago