Categories: Opinione

Mushkolaj LDK’së: A e rrëzuat Kurtin pasi e shkarkoi Veliun apo për shkak të Grenellit?

LDK ka deklaruar se Richard Grenell i kishte kërkuar rrëzimin e Qeverisë Kurti.
E pas kësaj ka reaguar analisti Imer Mushkolaj.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se LDK duhet të koncentrohet dhe të tregojë se a e ka rrëzuar qeverinë Kurti për shkak të shkarkimit të Agim Veliut, apo për shkak të Grenellit, i cili u dha 7 ditë afat.

Postimi i tij i plotë:

Përfundimisht LDK duhet me u koncentru: a e pat rrëzu Albin Kurtin se ai e shkarkoi Agim Veliun, apo për shkak se Richard Grenell u dha shtatë ditë afat? Veç ta dimë ku jemi.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

1 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

4 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

9 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

9 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago