Categories: Lajme

Morra në shkollën e Komoranit, mjekët ankohen se nuk kanë ilaç (VIDEO)

Në shkollën “Xheladin Gashi” në Komoran të Drenasit, erdhën si mysafirë të paftuar disa parazitë.

Morrat, tash e një kohë, gjetën strehë mbi koka të disa nxënësve.

Sipas drejtorit të këtij institucioni, Agron Jusufi, kjo nuk ndodhi si pasojë e mungesës së higjienës brenda këtij institucioni.

Të shqetësuar me këtë problem janë shprehur edhe familjarët e nxënësve, përderisa për rastin në fjalë janë lajmëruar edhe mjekët, që po e presin një donacion me ilaqin që e mbyt morrat.

Është paraparë që javën e ardhshme të fillojnë vizitat nëpër shkolla të Drenasit për të evidentuar nëse edhe në ndonjë tjetër ka parazitë, e më pas të shpërndahet ilaçet e nevojshme.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago