Categories: Lajme

Ministrja Rizvanolli me 190 mijë euro në bankë

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, është personazhi më i përmendur i ditëve të fundit.

Kjo pasi që ministria që drejton ajo, e ka nën kompetencë edhe sektorin e energjisë, dhe me krizën e fundit të rrymës dhe nisjen e reduktimeve, ajo po shihet si një ndër akterët kryesorë përgjegjës.

E si ministre, Rizvanolli e kishte deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsion.Në bazë të deklarimit, shihet se ajo ka një shumë bukur të madhe në bankë të parave të gatshme.

Në tri llogari bankare, ajo ka hiç më pak se 189 mijë euro.Përveç kësaj, ajo ka edhe një banesë që thotë ta ketë dhuratë nga prindërit si dhe një veturë në vlerë 18 mijë euro.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

3 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

6 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

11 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

11 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago