Categories: Lajme

Milaim Zeka: Një ministër i Kurtit që veç sa s’kam flejtë me të, me kaloi afër e s’më foli

Gazetari kosovar dhe ish-deputeti, Milaim Zeka, ka treguar mbrëmë se si një ministër i Qeverisë Kurti, me të cilin ka njohje shumë të vjetër, nuk i kishte folur edhe pse kishte kaluar shumë afër tij në një restorant në Prishtinë.

“Njeri që veç sa s’kam flejt me të në krevet, kaloj kah unë e nuk më përshëndeti”, ka treguar Zeka në Kanal 10 për një ndodhi të tillë.

Megjithatë Zeka thotë se s’do ta zbulojë emrin se cili është ai ministër, meqë thotë se përmendja e emrave po i nxjerr probleme me nusen.

“Ja kam dhënë fjalën nuses sime që nuk do të flasë me emra, sepse e kemi pasur një përplasje të fuqishme me të, sepse po më thotë që ti po flet me emra e pastaj po të gjuhen”, ka vazhduar rrëfimin Zeka.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

21 minuta ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

4 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

9 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

10 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

10 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

11 orë ago