Categories: Lajme

Mërgimtari thirrje diasporës: Pse e votuat Albinin, shkoni në Kosovë dhe ballafaqohuni me vuajtjet e tyre (VIDEO)

Një mërgimtar, Nijazi Hasani që jeton në Sudi, videon e të cilit e ka publikuar Blici, ka folur rreth krizës energjetike në vend.

Ai bën një elaborim të situatës në Kosovë, se si është më e lehtë këtë gjendje ta tejkalojnë qytetarët nëpër fshatra dhe se sa e vështirë është për qytetarët që jetojnë në banesa.

Ai ka një thirrje për diasporën që votoi Kurtin:

“Këta të diasporës që kanë votu për Albinin, do të duhet të shkojnë në Kosovë dhe të ballafaqohen me vuajtjet dhe me problemet e tyre. Unë personalisht jam shumë i zhgënjyer me qeverisjen e Kurtit sepse këta nuk janë tuj ba kurrgjë për të mirën e vendit tonë. Opozita po i quan praktikantë, po këta as praktikantë nuk ishin, unë nga diaspora dhe besoj se shumica e diasporës mendjen dhe zemren e kanë te ju”, thotë mërgmitari në këtë video.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

3 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

6 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

11 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

11 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago