Categories: Lajme

Mërgimtari niset me 50 kg mish të terur për në Itali, dënohet me 2100 euro gjobë në doganën kroate

Një mërgimtar nga Kosova derisa po kthehej nga Kosova në Itali, në kufirin kroat është d ënuar me 2100 euro gjσbë.

Kjo pasi ai me vete kishte rreth 50 kg mish të terun dhe nuk i është lejuar të kaloj kufirin pa paguar.

Për Gazetën Insajderi ai ka dhënë një mesazh për mërgimtaret e tjerë që të mos iu përsëritet i njëjti fat si I tij.

“Pershendetje jam një mergemtar si jetoj ne Itali kam qen ne Kosove e po sa u ktheva ne kufirn e Kruacise, dogana kroate me denσj 2100 eroo pre 50 kg mish te teren. ju kisha lut te tjeret se mos te marrin mish se è kan fatin tem edhe te tjeret”, tha thënë ky mërgimtar.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

3 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

6 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

11 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

11 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago