Categories: Lajme

Lajçi flet nga Zvicra: Erdha me kqyrë do tokë mbi liqe, m’thanë babgjyshi ta ka lanë

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka thumbur kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, që ka thënë se 200 hektarë tokë ia ka lënë babai i tij në Gllogjan.

Lajçi përmes një postimi në Facebook, ka treguar se ka shkuar në Zvicër, duke ironizuar se atje ka “tokë rreth liqenit” të cilën ia ka lënë babagjyshi i tij.

Reagimi i tij në Facebook:

S’po rrejë!

Prej Lausanne-së po iu shkruej, demek Switzerland-it.

Mirë jam, mos ma kjani hallin! Dino Bekteshi me muer n’besë.

Erdha me kqyrë do tokë mbi liqe, n’do kodra t’Valisit!

M’thanë babgjyshi ta ka lanë e po kqyri n’mujsha me ble!

Asi, me rible!

Pse jo, e maroj nji ski lift e u hipin shqipet skiave e prej borës gjuhën n’ujë!

Shuej se mirë u ba mbasi po mundem me rrejtë!

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

7 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago