Categories: Lajme

Kurti: Mbrëmë jam ngrohur me batanije, shpresoj që Bekim Haxhiu nuk fton konferencë për media

Kryeministri Albin Kurti dhe Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, kanë folur në konferencë për media për krizën energjetike që mund të kaplojë vendin.

Ata kanë bërë thirrje tek qytetarët që të kursejnë sa më shumë energjinë elektrike, në mënyrë që t’a ndihmojnë edhe Qeverinë në tejkalimin e krizës energjetike.

Gazetarët kanë pyetur Kurtin dhe Rizvanollin se me çfarë ngrohen ata personalisht në shtëpitë e tyre nëse jo me energji elektrike.

Përderisa ministrja Rizvanolli ka thënë se nuk duhet të diskutojnë në këtë nivel, Kurti nuk ka hezituar t’i përgjigjet gazetarit.

“..Sa i përket me çfarë jam ngrohur, mbrëmë jam ngrohur në batanije, por shpresoj se pyetja jote dhe përgjigjja ime nuk bëjnë që deputeti Bekim Haxhiu të ftojë konferencë për media”, ka deklaruar Kurti duke iu referuar deputetit të PDK-së, Bekim Haxhiu, i cili ka qenë mjaft kritikues ndaj Qeverisë Kurti.

Kryeministri Kurti ka deklaruar se Qeveria do të ndihmojë mbulimin me energji elektrike në të gjithë vendin, por pret edhe bashkëpunim nga qytetarët. 

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

6 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago