Categories: Opinione

Kraki: S’ka më zor se mos me guxu me i pa njerëzit n’sy

Nezir Kraki, profesor në Universitetin e Parisit ka bërë një thirrje për një fushatë me rrjedhje normale, pa inskenime të gërditshme e pa pazare t’ulta.
Reagimi i plotë i Krakit.

Mos hiqni dorë nga çdo parim e çdo moral për një grusht vota apo një copë pushtet!

Jeta është më e gjatë se mandatet politike dhe jetesa pa parime është e zorshme. S’ka më zor se mos me guxu me i pa njerezit n’sy. Kosova ka boll tipa të tillë që i grryejnë muret, siç thonë francezët, mos me u perballe me tjetrin.

Lejone fushaten me rrjedhë normalisht dhe sidomos lejoni njerezit me zgjedhë lirshem, pa inskenime te gerditshme e pa pazare t’ulta me hallet e asaj Kosove te shkretë.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

5 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

9 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago