Categories: Lajme

Konjufca: Agim Bahtiri është akademik i kanalizimeve

Kryeparlamentari Glauk Konjufca në fund të fushatës zgjedhore në Mitrovicë, pati thënë se kandidati i LVV-së, Agim Bahtiri është akademik në aspektin e politikës dhe interesave të popullit.

Lidhur me këtë deklaratë të tij, Konjufca thotë se ende mendon se ‘Bahtiri është akademik i kanalizimeve dhe i ujësjellësve’.

“Akademik i kanalizimeve dhe ujësjellësve, për besë mendoj që është. Kam thënë akademik i çështjeve komunale, tash komuna shtron kanalizim , shtron rrugë, trotuare, e bën një park. Unë mendoj për ato çështje, nuk e ndërroj mendimin”, tha Konjufca.

Kur u pyet se ndihet keq për humbjen e Bahtirit në Mitrocië, Konjufca tha se ‘më vjen keq për secilin kandidat të VV-së që ka humbur”.

“Unë ndjej keqardhje për cdo kandidat të VV-së që ka humbur, Edhe për atë, për shkak të rrjedhjes logjike që edhe ai ishte i VV-së”, tha Konjufca.

admin

Recent Posts

Rikthehen reshjet e borës dhe acari

Moti i qëndrueshëm që po mbretëron ditën e mërkurë, mbetet edhe ditën e enjte, me…

2 minuta ago

Asambleisti i VV’së në Gjilan: Thuaj JO, shtrenjtimit të rrymës

Asambleisti i Vetëvendosjes (VV), në Gjilan, Blerim Haziri ka dalë kundër propozimit për shtrenjtim të…

2 orë ago

Serbët në veri edhe jashtë ngrohen me nxemje me rrymë

Qytetarët serb në Mitrovicën e Veriut janë duke u ngrohur edhe në ambiente të jashtme…

6 orë ago

Driton Selmanaj “shpërthen” ndaj Qeverisë Kurti: Nëse nuk i ndalim me kohë, nesër do jetë vonë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka komentuar situatën me shtrenjtimin e energjisë…

8 orë ago

Shpërthimi i variantit Omicron në Kosovë, Ambasada gjermane: Terminet e caktuara për viza mund të anulohen apo shtyhen

Javët dhe ditët e fundit në Kosovë ka pasur rritje të madhe të rasteve të…

1 ditë ago

Driton Selmanaj: Fyerjet e njerëzve të VV-së ndaj Grenellit do të sjellin pasoja

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se qasja e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj ish emisarit…

1 ditë ago