Categories: Lajme

Kështu e kanë vjedhur Kosovën”/ Tenderi milionësh i Ramushit dhe Pal Lekajt – a duhet të burgosen?

Kjo familje shkruan se kështu e ka vjedhur Kosovën, Ramush Haradinaj, e që pastaj i akuzon të tjerët për hajna, e ata asnjë cent nuk e kanë vjedhur.

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka thënë se ish-kryeministri Ramush Haradinaj dhe Pal Lekaj duhet të shkojnë në burg për ato çfarë kanë bërë në ministri.

Ai ka treguar një rast ku kontrata e parashikuar për 500.000 euro është nënshkruar për një vlerë prej 5.3 milionë eurosh.

“Në bazë të asaj çfarë kam parë në ministrinë ku jam, dokumentacioneve që i kam gjetur aty, të cilat një pjesë të madhe i kam deponuar në prokurorinë speciale, aty nuk ka nevoj me qenë jurist për me e pa se çfarë krimi dhe korrupsioni ka ndodhur në Ministrinë e Infrastrukturës nga qeveritë e kaluara”, ka thënë Durmishi.

“Është një dosje e tenderit që ka qenë për sanimin e ujërave në Kosovë. Vlera e parashikuar e atij tenderi ka qenë 500.000 euro dhe në fund ajo kontratë ka përfunduar me 5.300.000 euro. Pasi që e kanë nënshkruar kontratën, këta kanë ndërhy në kushtet e kontratës që normal nuk guxon me prekë aty dhe e kanë qit mbi 4 milionë vlerën”, tha ndër të tjerash Durmishi.

Për këtë çështje ka reaguar edhe familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imeri.

Kjo familje shkruan se kështu e ka vjedhur Kosovën, Ramush Haradinaj, e që pastaj i akuzon të tjerët për hajna, e ata asnjë cent nuk e kanë vjedhur.

Postimi i plotë:

Ish Kryministri Haradinaj paska nënshkruar një kontratë 5.300.000 Euro në vend të 500.000 Eurove??!!!!

Pra tenderin e ujërave të zeza kaq e ka fryer Ramush Haradinaj me Hajnin Pal Lekaj…

Kështu e ka vjedh Kosovën, Ramboja e pastaj i akuzon të tjerët për hajna ata që as një cent kurrë vjedh nuk e kanë.

Dhe pytja shtrohet a është Ramush Haradinaj hajn, mashtrues apo patriot i rremë?

Një vend që kërkon të integrohet në bashkësinë e familjeve Europiane këta hajdut ordiner i heton dhe i dënon.

admin

Recent Posts

Eskalon Kimete Berisha: Albin Kurti është indirekt Rankoviqi i ditëve tona

Analistja Kimete Berisha ka shpërthyer në akuza në drejtim të Qeverisë Kurti, ajo me anë…

34 minuta ago

Rikthehen reshjet e borës dhe acari

Moti i qëndrueshëm që po mbretëron ditën e mërkurë, mbetet edhe ditën e enjte, me…

1 orë ago

Asambleisti i VV’së në Gjilan: Thuaj JO, shtrenjtimit të rrymës

Asambleisti i Vetëvendosjes (VV), në Gjilan, Blerim Haziri ka dalë kundër propozimit për shtrenjtim të…

3 orë ago

Serbët në veri edhe jashtë ngrohen me nxemje me rrymë

Qytetarët serb në Mitrovicën e Veriut janë duke u ngrohur edhe në ambiente të jashtme…

8 orë ago

Driton Selmanaj “shpërthen” ndaj Qeverisë Kurti: Nëse nuk i ndalim me kohë, nesër do jetë vonë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka komentuar situatën me shtrenjtimin e energjisë…

9 orë ago

Shpërthimi i variantit Omicron në Kosovë, Ambasada gjermane: Terminet e caktuara për viza mund të anulohen apo shtyhen

Javët dhe ditët e fundit në Kosovë ka pasur rritje të madhe të rasteve të…

1 ditë ago