Categories: Lajme

Katër serbët e arrestuar mbrëmë në Merdarë po mbahen në stacionin e policisë në Lluzhan

Sot mbahet seanca e thirrur nga Kurti për referendumin e SerbisëDalin detaje të reja: Si erdhi deri te vrasja në familjen kosovare në GjermaniMbi 3 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë23 vjet nga masakra e ReçakutVendet që do mbesin sot pa rrymëKatër serbët e arrestuar mbrëmë në Merdarë po mbahen në stacionin e policisë në LluzhanSot mbahet seanca e thirrur nga Kurti për referendumin e SerbisëDalin detaje të reja: Si erdhi deri te vrasja në familjen kosovare në GjermaniMbi 3 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë23 vjet nga masakra e ReçakutVendet që do mbesin sot pa rrymëKatër serbët e arrestuar mbrëmë në Merdarë po mbahen në stacionin e policisë në Lluzhan

Katër serbët e arrestuar mbrëmë në Merdarë po mbahen në stacionin e policisë në Lluzhan

Sinjali.com
15 Janar 2022 06:55

Katër serbët e ndaluar në pikën kufitare në Merdarë janë dërguar në mbajtje në stacionin policor në Lluzhan të Podujevës. Po ashtu në këtë stacion të policisë janë dërguar edhe dy kamionët me të cilët po bartej materiali për referendumin serb, që është paralajmëruar për të dielën.

Këta persona u ndaluan në orët e vona të së premtes në pikën kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, në Merdarë, pasi të njëjtit po sillnin materialet e nevojshme zgjedhore për referendumin serb të së dielës, të cilin institucionet e Kosovës nuk e lejojnë, njofton Klan Kosova.

Të ndaluarit janë koordinatori i Komisionit Republikan të Zgjedhjeve në Serbi, Marko Jankoviq, shoferi i tij dhe dy shoferët e autobusëve.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

5 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

9 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

15 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago