Categories: Lajme

Kadaj-Bujupi befason: Për LDK-në s’kemi as çka të flasim, ka luajtur lojë të ndyrë

Analistja Donika Kadaj Bujupi ka thënë se LDK është treguar gjithmonë joparimore kur ka lidhur koalicione me parti tjera për të formuar qeveri.

Në emisionin Pressing në T7 është duke u diskutuar për koalicionet qeveritare në historinë e Kosovës dhe kohëzgjatjen e tyre.

Kadja Bujupi, që ka qenë deputete 5 herë në Kuvendin e Kosovës, ka thënë se LDK gjithmonë ka lejuar që deputetë të saj të ofendojnë pjesëtarët e koalicionit.

“Për LDK-në s’kemi as çka me folë, ka luajtur lojë të ndyrë”, ka thënë ajo.

“Ne kemi pasur rastin kur ata kanë thënë se këta na kanë vrarë, kanë përdorur edhe emra, e apstaj brenda natës kanë lidhur koalicion me ta dhe pastaj gjithçka është harruar. E kanë shfrytëzuar këtë vetëm për vota”, ka thënë ajo.

Tutje ajo ka thënë se disa prej deputetëve që kanë ofenduar UÇK-në, kanë qenë ata që kanë ecur përpara në karrierë.

“Ata që kishin sulmuar UÇK-në, cuditërisht sot i keni në qeveri. Ata kanë vazhduar të ecin përpara në karrierë”, shtoi ajo.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

5 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

9 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago