Categories: Lajme

Imami nga Deçani kërkon ndalim-transmetimin e Big Brother, Për’puthen e Its My Love: Po na degjenerojnë rininë

Imami nga Kosova, Naser Tolaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka reaguar për emisionet që po transmetohen në televizion.

Ai vendosi të marr shembull një skenë që ishte krijuar në një emision në Kosovë teksa dy vajza gjatë debatit u rrahën mes vete, shkruan Indeksonline.

Tolaj u shpreh se emisioni siç janë Big Brother VIP, Perputhen, It’s my love etj janë emisione degjeneruese, shkatërruese, terrorizuese dhe kriminale.

Përmes këtij postimi, ai kërkoi që të mbyllen këto programe.

Postimi i plotë:

“Krim nuk eshte vetem qe te  vrasesh njerez me arme, krim eshte edhe te mundohesh qe tua shkaterrosh (degjenerosh) rinine.

Mos te harrojme se roli i medias informuese eshte edhe roli i edukimit te  shoqerise

Tani se cfare informimi dhe cfare edukimi po i  sherbehet shoqerise tone neper media Gjithcka mund te quhet vetem informim dhe edukim JO.

Per kete ka thene Pejgamberi a.s:

“Kur ske turp ben cfare te  duash”.

 Ne  vecanti ketu hyjne keto emisione degjeneruese, shkaterruese, terrorizues dhe “kriminale” sic jane Big Brother VIP, Perputhen, It’s my love etj.

Jane per keqardhje te gjithe ata qe drejtojne keto emisione e sidomos per ty Valon Maloku, nga vitet qe ke.

Mendoj se ketu duhet te reagojme te gjithe, e në vecanti ata bejne thirrje  në mbrotje te te drjetave dhe lirve te njeriut, gruas, femijeve etj. Duhet të i mbyllen keto programe degjeneruse dhe shakterruse te shoqerise tone.

Ngase per mua eshte teper shqetesuese se cka po na ofrojne mediat tona dhe se kujt po i jepet  hapsire në TV-t tona“.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

5 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

9 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

14 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

15 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

15 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

16 orë ago