Categories: Auto tech

Huawei mund të lançojë një telefon të palosshëm për të rivalizuar Samsung Galaxy Z Flip 3

Huawei tashmë është futur në garën e telefonave të palosshëm me Huawei Mate Xs dhe Mate X2, por mund të ndryshojë drejtim me përpjekjen e radhës: thashethemet më të fundit janë se Huawei së shpejti do të lansojë një pajisje që mund të rivalizojë Samsung Galaxy Z Flip 3.

Ky lajm vjen nëpërmjet burimeve në platformën kineze të mediave sociale Weibo (nëpërmjet Notebookcheck.net), dhe prodhimi masiv me sa duket ka filluar tashmë në telefonin e ri.

Kjo do të thotë se mund të zbulohet zyrtarisht para fundit të vitit.

Nuk ka më shumë informacione se si do të duket ky telefon dhe i vetmi detaj është se telefoni i palosshëm do të vijë me një dizajn të mirë dhe një skemë “të pasur” ngjyrash.

Duket sikur telefoni inteligjent i ri do të bëhet për të tërhequr vëmendjen.

Kjo nuk është hera e parë që kemi dëgjuar thashethemet për një telefon të palosshëm Huawei ndërkohë që rrjedhjet e fundit kanë sugjeruar që celulari i ardhshëm mund të quhet Huawei Mate V kur të shfaqet.

Për shkak të kufizimeve të vazhdueshme tregtare që SHBA po i vendos Huawei-t, ajo do të duhet të kënaqet me teknologjinë 4G për momentin.

Huawei Mate V mund të funksionojë me një version 4G të Snapdragon 888 kur të bëjë debutimin e tij.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

7 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago