Categories: Lajme

Haxhiu: Nuk ka skandale në qeverinë tonë, mos e merrni “qeben” e “joystickat” si skandal

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se Qeveria Kurti nuk ka pasur skandale deri më tani.

E pyetur edhe për ish-prokurorin Elez Blakaj dhe arsyen pse ai nuk është kthyer në Kosovë, pasi që kryeministri Albin Kurti gjatë fushatës kishte deklaruar se nëse VV-ja vjen në Qeveri, atëherë “shkon Lumezi, vjen Elezi”, Haxhiu ka thënë se i bën ftesë të hapur Elezit që të kthehet e të kontribuojë në Kosovë.

“Kurti e ka adresuar atë si simbol me kuptimin që me Qeverinë tonë nuk do të ketë prokurorë që do të kenë presion ose që do të detyrohen të ikin nga Kosova. Ne i mbështesim fuqishëm në çfarëdo nevojë që kanë prokurorët. Nuk ka raste të tilla në qeverinë tonë, nuk ka skandale në qeverinë tonë, në qeveritë e kaluara çdo javë ka pasur skandale. Mos ma merr ti qeben e ‘joystickat’ si skandale”, ka thënë Haxhiu në Kanal 10.

Ministrja Haxhiu ka refuzuar të komentojë deklaratat e deputetit të PDK-së, Ardian Kastrati, e cili e cilësoi Qeverinë Kurti si “Qeveri të skandaleve”. 

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

3 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

7 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

13 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago