Categories: Lajme

Haradinaj: Qeveria Kurti – më e keqja që e ka pasur ndonjëherë Kosova

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë që Qeveria Kurti është qeveria më e keqe që ka pasur ndonjëherë Kosova.

“Kjo është qeveria më e keqe ndonjëherë në historinë e vet. Një qeveri që është e paaftë në politikë të jashtme, që ka vetëm dështime në politikë të jashtme dhe është qeveria e parë që ka arritur të krijojë mosbesim të skajshëm me SHBA-të dhe e ka dorëzuar veten në duart e disa zyrtarëve evropianë për çështje jetike të Kosovës”, ka thënë Haradinaj gjatë seancës së sotme të Kuvendit.

Tutje Haradinaj i ka bërë thirrje qeverisë, që në prag të festave të fundvitit ta heqë orën policore.

“Së fundmi jemi në prag të festive të fundvitit dhe kjo Qeveri diasporën tonë (ata që i kanë ndihmuar për me ardhë në pushtet), po e dënon në mënyrën më të keqe me pritje me orë të tëra në kufi. Po e mban në fuqi orën policore.

“E lus ministrin e Shëndetësisë që ka ardhë prej Amerikës, që t’i tregojë kryeministrit të vet që nuk ka vend në botë që ka orë policore apo ndalim të qarkullimit për shkak të pandemisë. Pse prej mesnate në orën 5. Si ndihmohet luftimi i pandemisë me këtë ndalim qarkullimi?”, tha Haradinaj.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago