Categories: Lajme

Haradinaj: Në Koshare kom vra ushtarë e oficerë serbë, ku kom nxanë i kom gjujt

Në Gjykatën Speciale ka vazhduar sot seanca ndaj Nasim Haradinajt.

Ky i fundit është pyetur nga Prokurori se a mendon ai se ndonjë ushtar i UÇK-së është dënuar me të drejtë për KRlME Iufte.

E Haradinaj u përgjigj duke thënë se kë shtënë me armë në ushtrinë e Millosheviqit sa herë që ka mundur ta bëjë këtë.

“Sa herë kom mujt ushtrinë e Millosheviqit, ku kom nxanë, i kom gjujt. E dinë ata. Unë s’kom mujt me vra sa kom dashtë. Iufta është Iuftë. Jom kah flas për frontin nuk i di tjerët”, ka thënë Haradinaj.

Më herët gjatë seancës, Haradinaj foli edhe për ish-këshilltarin e Kurtit, Shkelzen Gashi dhe deklaratat e tij.

“E di që kom vra ushtarë në front të Koshares. Në uniformë. Nuk kom mujt me vra sa kom pas qejf. Unë kom gjujt në ushtarë që më kanë gjujt, na kanë vra, i kemi vra. Po kom vra ushtarë e oficerë serbë. S’ka të bëj asgjë me civilë”, ka thënë Nasim Haradinaj.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

3 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

7 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

13 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago