Categories: Lajme

Gazetarja zë ngusht Kurtin: Ju ofroni përgjigje veç kur keni përgjjigje të mira, më latë 74 ditë në pritje

Gazetarja Saranda Rama ka folur rreth transparencës së Qeverisë Kurti karshi mediave.

Rama në përballje me kryeministrin Kurti ia thotë në sy se ata ofrojnë përgjigje vetëm kur kanë përgjigje të mira, përcjell Periskopi.

“Po e tregoj një rast banal, me një ministri, furnizimi i barnave. Për atë përgjigje kom pritur 74 ditw. Qeveria Kurti dëshiron tw ofroj pwrgjigje kur janë në rregull. Ministrat e Kurtit dalin në konferecë kur dalin”, u shpreh Rama

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

3 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

6 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

11 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago