Categories: Lajme

Galaxy Note i Samsung hyn në histori, por do të ketë një “zëvendësim”

Burimet koreano-jugore pohojnë se Samsung ka hequr përfundimisht serinë e saj të telefonave celularë Galaxy Note.

Më herët u spekulua se Samsung do të prezantojë Galaxy Note të ri në vitin 2022, por duket se kjo nuk do të ndodhë.

Gjiganti i Koresë së Jugut thuhet se do të integrojë funksionet e serisë Galaxy Note në modelet e ardhshme të Serive Galaxy S ose Galaxy Z.

Galaxy S21 Ultra dhe Galaxy Z Fold 3 tashmë mbështesin S Pen.

Galaxy Note i parë u shfaq në vitin 2011 me një ekran 5.3 inç dhe i fundit Galaxy Note 20 u prodhua në 3.2 milionë kopje.

Burimet pohojnë se Samsung nuk do të vazhdojë serinë Galaxy Note, gjë që është në kundërshtim me njoftimet e mëparshme për ardhjen e serisë ‘flagship’ në vitin 2022.

Samsung filloi të ofrojë përvojën Galaxy Note përmes modeleve Galaxy S21 Ultra dhe Galaxy Z Fold 3 duke u mundësuar atyre të mbështesin S Pen.

Një nga arsyet për heqjen dorë nga Note mund të jetë dëshira e Samsung për të rritur prodhimin e pajisjeve të palosshme.

Gjatë vitit 2019, Samsung shiti 12.7 milionë kopje të Note, 9.7 milionë në vitin 2020 dhe 3.2 milionë kopje këtë vit.

Qëllimi i Samsung për vitin 2022 është të shesë afro 13 milionë njësi të serisë së telefonave celularë të palosshëm Galaxy Z.

admin

Recent Posts

Rikthehen reshjet e borës dhe acari

Moti i qëndrueshëm që po mbretëron ditën e mërkurë, mbetet edhe ditën e enjte, me…

19 minuta ago

Asambleisti i VV’së në Gjilan: Thuaj JO, shtrenjtimit të rrymës

Asambleisti i Vetëvendosjes (VV), në Gjilan, Blerim Haziri ka dalë kundër propozimit për shtrenjtim të…

3 orë ago

Serbët në veri edhe jashtë ngrohen me nxemje me rrymë

Qytetarët serb në Mitrovicën e Veriut janë duke u ngrohur edhe në ambiente të jashtme…

7 orë ago

Driton Selmanaj “shpërthen” ndaj Qeverisë Kurti: Nëse nuk i ndalim me kohë, nesër do jetë vonë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka komentuar situatën me shtrenjtimin e energjisë…

8 orë ago

Shpërthimi i variantit Omicron në Kosovë, Ambasada gjermane: Terminet e caktuara për viza mund të anulohen apo shtyhen

Javët dhe ditët e fundit në Kosovë ka pasur rritje të madhe të rasteve të…

1 ditë ago

Driton Selmanaj: Fyerjet e njerëzve të VV-së ndaj Grenellit do të sjellin pasoja

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se qasja e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj ish emisarit…

1 ditë ago