Categories: Lajme

Eksperti i energjetikës demanton Kurtin: Rrymën mund ta blesh në janar e me të ardh në dhjetor

Eksperti i energjetikës dhe menaxheri në pension i KEK-ut, Istref Klinaku, i ka reaguar kryeministrit të vendit, Albin Kurti, i cili dje në një intervistë tha se Kosova s’ka mundur të blejë energji më herët, për shkak se ajo sipas tij nuk mund të “konservohet në frigorifer”.

Ai në një postim në Facebook ka pyetur se si mund të jetë kaq “i paditur” kryeministri i vendit i cili është edhe ingjinier i elektros.

Klinaku ia ka bërë të ditur dhe ia ka kujtuar Kurtit se energjinë mund ta blesh në janar, dhe e njëjta të të vijë me 31 dhjetor sipas kontratës.

Postimi i plotë:

Kurti: S’kemi mundur ta blejmë energjinë elektrike, se nuk është diçka që ruhet në frigorifer

A thua të jëtë kaq i paditur ing.i elektros e Kryeministri i vendit?

Energjinë elektrike mund ta bleshë me një janar e me të ardhë me 31 dhjetor ose në cilën datë e vendos në kontraten e blerjes. 

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

7 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago