Categories: Lajme

Deputeti i VV-së tenton ta paraqesë Prishtinën si krejt të ndriçuar e me rrymë

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, ka publikuar një fotografi nga lartë Prishtinës.

Fotoja është shkrepur nga Butovci, ku Bajqinovci ka dashur të tregojë se në kryeqytet ka rrymë.

Por, komentuesit ia kanë përgënjeshtruar tendencën Bajqinovcit duke i thënë së gjysma e Prishtinës është pa energji.

Ndryshe, KEDS ka njoftuar se në Kosovë do të nisin reduktimet e rrymës pas krizës dhe stërngarkimit të sistemit.

 

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

3 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

7 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

13 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago