Categories: Lajme

Delegacioni erdhi, por çka ndodhi me njohjen e paralajmëruar nga Pacolli?!

Delagacioni i shtetit që ishte paralajmëruar se do ta njoh Kosovën, ka vizituar vendin javën e fundit.

Ky delegacion është takuar me ministren e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla.

Kështu kanë thënë burime të Gazeta Blic nga Qeveria e Kosovës.

“Delegacioni i këtij shteti ka qëndruar në Kosovë gjatë javës së kaluar. Delegacioni ka takuar zyrtarë të lartë shtetëror, përfshirë ministren e jashtme, Donika Gërvalla”, ka treguar ky burim.

Sipas këtij burimi ka edhe një arsye të fortë pse ardhja e këtij delegacioni është mbajtur i fshehtë dhe largë mediave.

“Nuk është bërë mediatike, derisa nuk sillet nota verbale…..”, ka shtuar ky burim.

Gazeta Blic ka nisur disa pyetje në adresë të zytrarëve të minsitrisë së Punëve të Jashtme por që nuk ka marrë përgjigje.

Ndryshe Behgjet Pacolli me herët i ka thënë redaksisë se sa i përket njohjes ‘në ardhje’ ai tashmë e ka kryerë punën e tij.

Pacolli nuk ka folur shumë për këtë duke rekomanduar se për këtë duhet të pyetet në MPJ ose në Qeverinë e Kosovës.

“Unë e kam takuar delegacionin … me institucionet e Kosovës “, ka thënë Pacolli ndër të tjera.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

3 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

6 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

11 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

11 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago