Categories: Lajme

Del një teori e re nga VV: Po hiqen siguresat qëllimshëm për ta rritur pakënaqësinë ndaj Qeverisë Kurti

Deputeti i VV-së, Arbër Rexhaj ka dalur me një teori të re për reduktimet e gjata të rrymës në Kosovë.

Ai ka thënë se dikush po i heq me qëllim siguresat për t’i zgjatur ndërprerjet

Sipas tij, krejt kjo po ndodhë për t’i rritur pakënaqësitë ndaj qeverisë Kurti.

“Hiqen siguresat për të zgjatur ndërprerjet, për t’u rritur pakënaqësia ndaj kësaj qeverisje. Po të kishte shtet të së drejtës dhe ligjor, ata që e kanë pruar Kosovën në këtë gjendje e dinit se ku do të ishin”, tha ai. 

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

3 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

6 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

11 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

11 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago